Fizjoterapia Uroginekologiczna

309 zł
(251,22zł + VAT)

1 h 30 min

fizjoterapeutka uroginekologiczna

W czym może Ci pomóc fizjoterapeutka uroginekologiczna?

W trakcie ciąży, porodu i połogu ciało kobiety przechodzi wiele zmian.Większość z nich cofa się, nie zostawiając śladu. Niestety nie zawsze. Część kobiet skarży się na bóle kręgosłupa, bóle w okolicach krocza, problem z trzymaniem moczu. Są to dolegliwości, które można wyeliminować stosując odpowiednią terapię fizjoterapeutyczną. Nie podjęcie żadnych działań najczęściej prowadzi do nasilenia objawów w przyszłości. Pamiętaj, że wielu przykrych dolegliwości można uniknąć, nie muszą być wpisane “w naturę” kobiet po porodzie.

Już kilka dni po porodzie fizjoterapeutka uroginekologiczna powinien ocenić mięśnie dna miednicy i mięśnie brzucha. Odpowiednie ćwiczenia wzmacniające pozwalają szybciej wrócić do formy i uniknąć w przyszłości takich dolegliwości jak nietrzymanie moczu, obniżenie narządów rodnych, dyskomfort w trakcie stosunków seksualnych.

Blizna po cesarkim cięciu

Wizyta fizjoterapeuty uroginekologicznego jest szczególnie istotna dla kobiet po cesarskim cięciu. Ważne jest, aby po upływie 4-5 tygodniu zdiagnozować bliznę, co ma na celu ocenę jej jakości i ruchomości. Jest to istotne nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Nieprawidłowa blizna może być źródłem bólu, dyskomfortu, a nawet dać skutki na poziomie narządów ruchu, bólu migrenowego. Terapię blizny warto zacząć jak najwcześniej, najlepiej 4-5 tygodni po porodzie. Dobre efekty możemy osiągnąć zaczynając także później – do roku po porodzie.

Fizjoterapia poporodowa to dziedzina, która w Polsce dopiero zaszczepia się w świadomości. Jej znaczący wpływ na jakość życia kobiet odkryto jednak już dawno. W wielu krajach europejskich rozbudowana fizjoterapia poporodowa jest standardem w opiece okołoporodowej. Zadbanie w porę o tę strefę pozwala uniknąć wielu dolegliwości w późniejszych latach.

Przygotowanie do porodu

Konsultację z fizjoterapeutką Uroginekologiczną szczególnie polecamy w trakcie przygotowania do porodu.Poród jest doświadczeniem trudnym i wyczerpującym niczym wejście na wysoki szczyt. Niezwykle ważne jest żeby się do niego przygotować. Możesz mieć wpływ na przebieg porodu, aby jednak w sposób świadomy na niego wpływać musisz rozpocząć pracę z ciałem jeszcze w ciąży. Dzięki temu w trakcie porodu będziecie współpracującym i rozumiejącym swoje sygnały zespołem.

Więcej o tym jak bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie do porodu, możecie posłuchać tutaj: https://www.facebook.com/101437285067297/videos/429786841367600?locale=pl_PL

Pozwól nam zadbać o siebie!

Regulamin rezerwacji
Rezerwacje zostaną otwarte 21 dni zanim sesja się rozpocznie.
Rezerwacje zostaną zamknięte Dzień 1 zanim sesja się rozpocznie.
Zasady rezygnacji: Aby anulować lub zmienić termin wizyty skontaktuj się z nami z co najmniej 24 -godzinnym wyprzedzeniem. Dziękujemy!

Fizjoterapia Uroginekologiczna

309 zł
(251,22zł + VAT)

1 h 30 min

Rezerwuj:

Nie widzisz odpowiedniego terminu? Znajdziemy go dla Ciebie!

Zostaw nam adres, gdzie ma się odbyć wizyta oraz kontakt do siebie, a my wrócimy do Ciebie z odpowiedzią.