Kurs pierwszej pomocy (dzieci od 0mc do 12mc)

389 zł
(316,26zł + VAT)

2,5 h

kurs pierwszej pomocy

Nasz Kurs Pierwszej Pomocy to autorski program przygotowany w oparciu o aktualne wytyczne dotyczące udzielania pierwszej pomocy, a także najnowszą wiedzę z zakresu rozwoju dziecka. Jest to warsztat jedyny w swoim rodzaju, a wszystko dzięki holistycznemu spojrzeniu na dziecko, jego rozwój i bezpieczeństwo, systematycznie weryfikowane przez doświadczenia własne (zawodowe i prywatne).

Warsztat prowadzimy z użyciem profesjonalnego sprzętu. Fantom podłączony jest do specjalnego panelu, co pozwala uzyskać natychmiastową informację zwrotną dotyczącą poprawności wykonywania uciśnięć oraz wdechów ratunkowych. Dodatkowo fantom płaczem sygnalizuje poprawne postępowanie w razie zadławienia.

Czego dowiesz się w trakcie warsztatu?

 • Znaczenie wczesnego podjęcia czynności ratunkowych
 • Anatomia i fizjologia dzieci – aspekty istotne dla udzielania pierwszej pomocy
 • Ocena funkcji życiowych
 • Postępowanie w przypadku:
  • ran i obrażeń ciała
  •  gorączki, biegunki, odwodnienia, omdlenia
  •  nagłych stanów zagrożenia życia (drgawki, utrata przytomności, wstrząs, udar cieplny, zadławienie, nagły bezdech łóżeczkowy)
 • Resuscytacja krążeniowo – oddechowa niemowląt
 • Komunikacja z dzieckiem
 • Ogólne zasady postępowania przy każdym zdarzeniu
 • Kompletowanie apteczki

Kto prowadzi kurs pierwszej pomocy?

Prowadząca kurs pierwszej pomocy, Dorota Bandurska, z wykształcenia jest pielęgniarką i pedagogiem. Prywatnie mamą dwójki dzieci. W swoich działaniach łączy miłość do pracy z dziećmi, zaangażowanie do promowania aktualnej wiedzy o ich rozwoju i bezpieczeństwie, otwartość i empatię.

Kiedy najlepiej zrealizować ten kurs pierwszej pomocy?

Kurs Pierwszej Pomocy możecie zrealizować w ramach Indywidualnej Szkoły Rodzenia lub w momencie, gdy Wasz maluszek jest na świecie.

Jeśli jesteś w ciąży i zastanawiasz się, który czas jest bardziej odpowiedni, polecamy odbyć kurs jeszcze w ciąży. Kurs niesie ze sobą wiele ważnych treści i wymaga, aby Twoja uwaga była skierowana na warsztat.

Jeśli maluszek jest już na świecie, rozważ pomoc w opiece nad maluszkiem w tym czasie. Możesz też skorzystać z naszych asystujących (https://4trymestr.pl/wizyty-domowe/asysta-dzienna-4h-jednorazowa/), które zaopiekują się maleństwem, a Ty będziesz mogła w pełni skupić się warsztacie

Kto może wziąć udział w kursie?

Cena i czas trwania kursu przewidziany jest dla 2 osób dorosłych. Jeśli chcesz żeby w kursie udział dodatkowo wzięli dziadkowie, niania, lub po prostu inni rodzice, skontaktuj się z nami celem przedstawienia oferty.

WAŻNE!

Z uwagi na epidemię wirusa SARS-CoV-2 ćwiczenia na fantomie odbywają się bez wdechów ratunkowych!
Dezynfekujemy sprzęt przed każdym warsztatem. Dodatkowo ćwiczenia odbywają się w rękawiczkach ochronnych.

Regulamin rezerwacji
Rezerwacje zostaną otwarte 21 dni zanim sesja się rozpocznie.
Rezerwacje zostaną zamknięte Dzień 1 zanim sesja się rozpocznie.
Zasady rezygnacji: Aby anulować lub zmienić termin wizyty skontaktuj się z nami z co najmniej 24 -godzinnym wyprzedzeniem. Dziękujemy!

Kurs pierwszej pomocy (dzieci od 0mc do 12mc)

389 zł
(316,26zł + VAT)

2,5 h

Rezerwuj:

Nie widzisz odpowiedniego terminu? Znajdziemy go dla Ciebie!

Zostaw nam adres, gdzie ma się odbyć wizyta oraz kontakt do siebie, a my wrócimy do Ciebie z odpowiedzią.