Masaż Shantala to masaż relacji. Wykorzystując najbardziej znany niemowlęciu zmysł, czyli dotyk, buduje poczucie bezpieczeństwa, świadomość ciała, koi i uspokaja, a przede wszystkim jest wspaniałą formą wspólnego spędzenia czasu, wzajemnego poznawania i budowania relacji między rodzicem a dzieckiem. A to tylko niektóre z wartości z masażu, o czym możesz się przekonać zapisując na nasz kurs! W trakcie warsztatu nauczymy Cię, jak samodzielnie wykonywać masaż!
Czego dowiesz się w trakcie warsztatu?
Program warsztatu obejmuje dwa spotkania po ok. 1,5 godziny, w trakcie których poznasz:
- znaczenie dotyku dla rozwoju dziecka
- sposób przyjaznej pielęgnacji niemowlęcia, tak aby w sposób optymalny wspierać jego rozwój psychoruchowy
- wpływ Masażu Shantala na rozwój dziecka oraz relacje z rodzicami
- sposób wykonywania masażu antykolkowego według potrzeb
- zasady i sposób wykonywania Masażu Shantala
- sposób modyfikacji masażu w zależności od wieku dziecka
Kiedy najlepiej zrealizować nasz kurs masażu Shantala?
Naukę masażu Shantala proponujemy przede wszystkim rodzicom niemowląt po ukończeniu 6 tygodnia życia, natomiast wiedzę zdobytą w czasie warsztatu można wykorzystać także do masażu starszego rodzeństwa.
Jak przygotować się do warsztatu?
W trakcie warsztatu będziemy potrzebować oliwki. Przygotuj tą oliwkę, której używacie na co dzień. Jeśli nie korzystałaś do tej pory z oliwki, zakup oliwkę z najkrótszym składem i upewnij się kilka dni przed warsztatem, czy oliwka którą wybrałaś, nie uczula maluszka.
Poza oliwką potrzebować będziemy ręcznika oraz ciepłego i spokojnego miejsca.
WAŻNE:
Masaż Shantala NIE JEST masażem zdrowotnym ani rehabilitacyjnym. Jeśli Twoje dziecko przewlekle choruje a także chcesz je masować, upewnij się u lekarza, że masaż nie jest przeciwwskazany dla Twojego dziecka. Masaż Shantala w przypadku każdego dziecka przynosi korzyści na poziomie emocjonalnym .
Płatność odbywa się za dwie sesje z góry. Termin pierwszej sesji wybierz w formularzu rezerwacji. Termin drugiej sesji ustalisz w trakcie trwania pierwszego spotkania. Drugie spotkanie najlepiej żeby się odbyło w odstępie tygodnia.
Jeśli przed rozpoczęciem masażu chcesz skonsultować się jeszcze z fizjoterapeutą, wybierz wizytę “Zdrowy start”: https://4trymestr.pl/wizyty-domowe/fizjoterapia-dziecieca-pielegnacja-noworodka/
Więcej na temat roli dotyku w rozwoju dziecka znajdziesz w naszej rozmowie na naszym profilu na FB:
“Pieszczoty, głaskanie i przytulanie są dla dziecka jak pożywienie.
Tak samo ważne jak białko, witaminy i minerały.”Frederick Leboyer – położnik, propagator masażu Shantala w Europie.
“Najważniejszym zmysłem jest zmysł dotyku”
Lionel Tyler